Josef Sobín
Přidáno - 19.10.2017 (19:27:29)

Zemřel Josef Sobín

Dne 18. října 2017 zemřel po delší nemoci ve vysokém požehnaném věku výborný kynolog a kamarád pan Josef Sobín z Lán.

Josef Sobín se narodil dne 17. března 1924. Po celou svou pracovní kariéru až do důchodu pracoval v zemědělství, naposledy ve funkci hlavního mechanizátora Školního statku, dnešní České zemědělské univerzity, dříve Vysoké školy zemědělské v Praze. Nezahálel ani v důchodu a do více než 80 let pracoval na ČOV v Lánech.

Celý život provozoval myslivost, kde jeho společníkem byl vždy ohař. Vycvičil mnoho psů, rád přecvičoval ohaře zkažené, a byl trpělivým rádcem méně zkušeným kynologům.

Jako všestranný rozhodčí pro zkoušky ohařů posuzoval vždy spravedlivě, s jistým nadhledem. Ještě v 85 letech byl schopen posuzovat na zkouškách vloh.

Na zkouškách, kde se zúčastnil jako vůdce, rozhodčí nebo divák byl vždy zdrojem pozitivní nálady.

Čest jeho památce!

Ing. Václav Vlasák