Mistrovství světa v jarním FT
Přidáno - 03.03.2017 (07:20:28)
Ve dnech 8. a 9. 3. 2017 se reprezentanti našeho klubu již tradičně zúčastnili Mistrovství světa v jarním Field Trailu německých krátkosrstých ohařů, tentokrát v chorvatském Zadaru.
Pod vedením Jury Drábka za doprovodu české státní hymny k slavnostnímu nástupu všech týmů nastoupili Wind Gollo z Kvítele vedený Petrem Zoubkem, Baddy od Spikalských lip vedený Lumírem Růžičkou a Aras od Kálku s Ladislavem Kopsou. Bohužel pro indispozici nemohl nastoupit Arco od Cikánského potoka.
Po slavnostním zahájení, projevech a hymnách se 4 baterie po 12 ohařích přesunuly do terénu. Ve slunečném a silně větrném počasí se bohužel našim ohařům nepodařilo ve zkušebním čase najít koroptví zvěř. Chvilku naděje měl vůdce Arase od Kálku, který perfektně vystavil a předvedl klid při výstřelu, bohužel na bažantí zvěři, na které se body nepočítají. Smůlu měl naopak Wind Gollo z Kvítele, který hned na začátku svého běhu přešel koroptev, a tak nemohl ukázat svoje schopnosti. Baddy od Spikalských lip během celé zkušební doby 15 minut bohužel na zvěř nepřišel, a tak první den naše družstvo nezískalo žádný bod.
Druhý den za za krásného počasí, kde polední mořské slunce již pěkně hřálo, v proměnlivém větru naši ohaři opět nebodovali, protože každý udělal nějakou chybu při práci na koroptvích.
Pravděpodobně se projevila kratší příprava našich ohařů zaviněná dlouhou zimou v ČR a nedostatečným množstvím tréninkových terénů a zvěře. Většina našich soupeřů již dva měsíce před MS křižovala jižní Evropu při tréninku a nebo jarních Field Trailech.
I když naše družstvo tentokrát na body nedosáhlo, tak se naši ohaři v tak náročné soutěži jakou bezesporu jarní MS ve FT je, neztratili a předvedli několik pěkných výkonů, jen jim chyběl kousek "zkouškového štěstí". Tak snad příště...........

Vítězem se stalo družstvo Itálie.

LKO
MS FT Zadar 2017