67. Memoriál Františka Vojtěcha
Přidáno - 16.09.2014 (19:34:12)

Memoriál Františka Vojtěcha  2014

Ve dnech 13. a 14. září 2014 se konal v Bohuňovicích u Litomyšle již 67. ročník Memoriálu Františka Vojtěcha, pořádaný KCHNKO v Praze /klub č. 1/.

Na tomto 67. ročníku startovalo 7 NKO narozených v našem KKO ČR  /klub č. 3/,  dále jedna fena narozená v KKO Brno /klub  č. 2/ a dva psi NKO ze Slovenska. Devět NKO bylo původem z klubu č. 1.

Ze sedmi předvedených jedinců narozených v našem klubu sice 3 neobstáli, ale zbylí 4 to vynahradili.

Princeska od Nezdického potoka, z chovu Ing. Milana Poláka, vedená Václavem Kučerou skončila druhá v I. ceně, titul res. CACT s počtem bodů 488.

Marvin ze Štípek, z chovu Luďka Müllera skončil třetí v I. ceně s počtem bodů 479.

Kijivu ze Štípek, opět z chovu Luďka Müllera skončila čtvrtá v I. ceně s počtem bodů 470 a získala cenu za nejlepší práci na vodě.

Basco ze Šaratických zřídel  - z chovu Lubomíra Paseky skončil sedmý ve druhé ceně s počtem bodů 467, když pouze známka 2 z práce na barvě jej odsunula do druhé ceny.

I těm , kteří neobstáli, je třeba za účast a prezentaci našich štěňat poděkovat -  Luboši Pasekovi a Basty ze Šaratických zřídel, Jakubovi Adámkovi a Leonardovi ze Śtípek,  a  stejně tak Čestmírovi Maxantovi a Imovi z Mešinské hájovny.

Vítězkou MFV se stala Perla od Věžeckého potoka vedená Břetislavem Jelínkem, členem KKO Brno. Otcem této feny je pes pocházející z našeho chovu Ilias ze Štípek.

Všem ohařům i  vůdcům , včetně zahraničních je třeba poděkovat za propagaci plemene NKO. Velkým úspěchem je,  že  4 první místa obsadili psi pocházející  z klubů KKO Brno a KKO ČR s dohromady menší chovatelskou základnou než pořadatelský KCHNKO.

Zdar 68. ročníku MFV v roce 2015.

V Jizerním Vtelně dne 15. 09. 2014

Ing.  Václav Vlasák