Klubové ZV a MFT
Přidáno - 28.04.2014 (16:54:03)

Klubové zkoušky vloh CACT

MFT pro kontinentální a anglické ohaře CACIT, CACT

Ve dnech 26. - 27. 4. 2014 uspořádal Klub krátkosrstý ohař ČR ve spolupráci s OMS ČMMJ Brno - venkov a ČMKJ  klubové zkoušky vloh se zadáním  titulu CACT  a mezinárodní field  trial pro kontinentální  a anglické ohaře se zadáním titulu CACIT a CACT . Zkoušky vloh proběhly v  honitbě MS Otnice a dvoudenní MFT v terénech honitby HS Újezd u Brna.  Vynikající terény  s ozimou pšenicí byly velmi dobře  zazvěřeny divokou bažantí zvěří, koroptvemi  a množstvím zajíců. Díky výše uvedeným podmínkám bylo možné vidět výborné výkony psů na ZV i v soutěžích field trial.

Na zkoušky vloh bylo přihlášeno 8 psů ( 3x GS,3x ČF a 2x MOK). V mokré ozimé pšenici se psům nepodařilo přijít do pernaté zvěře . Jejich vlohy a chuť  k práci však prověřilo dostatek zajíců. Posuzovali pánové Štěpán Horák (vrchní rozhodčí ) Vlastimil Polakovič  a Miroslav Sadloň.

Vhodně zvolené terény pro MFT  s dostatkem zvěře umožnily vůdcům  dostatečně předvést kvality jejich psů. V sobotu startovalo 10 anglických  a 19 kontinentálních ohařů rozdělených do dvou skupin. Skupinu pěti párů angličanů a 8 kontinentálních ohařů posuzovali pánové Josef Slavík a Jozef Benovic . Druhou skupinu 11 kontinentálních ohařů pánové Ladislav Banás st. a Ladislav Banás ml.Výkony viz.výsledková listina ovlivnilo především velmi mokrá krytina a neustále se točící  slabý vítr. V neděli startovalo 12 angličanů  a 22 kontinentálních ohařů . Skupinu angličanů a 8 kontinentálů posuzovali pánové Josef Slavík a Václav Charvát. Druhou skupinu kde běželo 14 kontinentálních ohařů pánové Ladislav Banás st. a Ladislav Banás společně s ing. Václavem Vlasákem.

Dovolte mi, abych jménem Klubu krátkosrstý ohař  ČR  poděkoval výše uvedenému MS Otnice a HS  Újezd u Brna propůjčení honiteb, vůdcům za vysokou účast a vystupování,  sboru rozhodčích  za korektní posuzování. Výše uvedené zvýšilo sportovní a společenskou úroveň této dvoudenní akce našeho klubu.

Stanislav Šafář

KZV32 kB